Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Cenne zwycięstwo kadetek Karkonoszy

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 14:24
Aktualizacja: Wtorek, 28 stycznia 2014, 15:17
Bardzo ważne i cenne zwycięstwo odniosły kadetki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Na parkiecie w hali SP 10 jeleniogórzanki pokonały AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 52:45.

Nasza drużyna musiała sobie radzić bez kontuzjowanych zawodniczek podkoszowych Natalii Kobus i Julii Polowczyk, dzięki czemu gorzowianki przeważały warunkami fizycznymi i ten fakt umiejętnie wykorzystywały w pierwszej połowie meczu. Rywalki co chwilę zbierały piłkę w ataku i ponawiały akcje. Mimo niezłego meczu w obronie, brak zastawienia i nieskuteczność w ataku spowodowała, że po dwudziestu minutach nasz zespół przegrywał 20:26. Na drugą połowę zespół Marcina Markowicza wyszedł odmieniony. Dalej graliśmy dobrze w obronie, zaczęliśmy zastawiać dzięki czemu rywalki nie ponawiały już akcji, a my wyprowadzaliśmy szybkie ataki. Już w czwartej minucie trzeciej kwarty nasze dziewczęta wyszły na prowadzenie 31:30, by na koniec tej partii prowadzić już 39:32. Ostatnia odsłona to próby utrzymania przewagi z naszej strony i próby odrobienia strat przez rywalki. Mecz oprócz zaciętości miał też olbrzymie znaczenie dla układu w tabeli. W pierwszej rundzie Gorzów wygrał trzema punktami i tylko zwycięstwo przynajmniej czterema „oczkami” dawało jeleniogórzankom awans w tabeli.

- Wielka nerwówka i olbrzymie zmęczenie spowodowało, że w końcowych dwóch minutach z dziesięciu rzutów wolnych trafiliśmy tylko jeden, czym niewątpliwie dawaliśmy szanse rywalkom, ale udało nam się ostatecznie dowieść zwycięstwo do końca. Jestem bardzo dumny z dziewcząt za walkę, którą podjęły mimo pewnych przeciwności. Każda z dziewczyn dołożyła cegiełkę nawet ta, która nie weszła na parkiet. Doping też jest bardzo ważny. Wiem, że każda dała z siebie „maksa”, one nie miały siły się nawet cieszyć po meczu i za to bardzo im dziękuję – powiedział po meczu trener Marcin Markowicz.

Zwycięstwo to spowodowało, że zespół jeleniogórski zrównał się punktami z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego, ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, to Karkonosze są wyżej w tabeli. Za tydzień Karkonoszki jadą do Wrocławia, by urwać punkt niepokonanym dotąd zawodniczkom WKK.

MKS MOS Karkonosze - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 52:45 (7:11, 13:15, 19:6, 13:13)

Punkty: Stefańczyk 19, Bogacz 11, Kwietoń 10, Kryszpin 9, Korwin-Piotrowska 3, Kuczaj, Szczepańska, Boduch, Wielogórska, Machacz, Michniewicz