Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 grudnia
im. Piotra, Pauliny

Powiat: Były Dom Wczasów Dziecięcych na sprzedaż

Niedziela, 21 listopada 2021, 7:23
Autor: WAC
Fot. powiat karkonoski
Zarząd Powiatu Karkonoskiego prowadzi postępowanie przetargowe, aby znaleźć kupca na obiekty po byłym Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia przy ul. Chopina w Szklarskiej Porębie.

Dom Wczasów Dziecięcych został zlikwidowany uchwałą Rady Powiatu Karkonoskiego, gdyż placówka ta od kilku lat cieszyła się znikomym zainteresowaniem grup szkolnych. Środki ze sprzedaży obiektów, w których funkcjonował wraz z działką, w całości mają zostać przeznaczone na wybudowanie trzech nowych i komfortowych domów dziecka. Na ten sam cel powiat karkonoski otrzymał też wsparcie w wysokości 5 milionów złotych z Rządowego Programu „Polski Ład”.

Zarząd Powiatu na oferty zainteresowanych nabyciem nieruchomości, czeka do 11 stycznia 2022 roku. W jej skład wchodzą cztery budynki wczasowe, obiekt po szkole, garaż oraz działka o powierzchni 1,22 hektara. Niezabudowana cześć działki stanowi urządzony teren zielony z boiskiem sportowym, ścieżkami wewnętrznymi, parkingiem samochodowym, nasadzeniami drzew i krzewów. Nieruchomość położona jest na obszarze określonym w planie zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy usługowej z zielenią towarzyszącą. Jako przeznaczenie uzupełniające dopuszcza się: infrastrukturę techniczną, lokale mieszkalne, towarzyszące przeznaczeniu podstawowemu oraz drogi wewnętrzne i parkingi. Cena wywoławcza wynosi 10 milionów złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla turystów i ochrony siedliska cietrzewi

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?

Kto zanieczyszcza strumień w Maciejowej ściekami?

Czytaj również

Skarby naszego regionu w Muzeum Karkonoskim

Szansa na nagrodę

Drzwi możliwości

Ciastka dla obrońców granicy

Dzień Pocałunku

Nowe radiowozy

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Podwyżki dla starosty i radnych

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy