Zalogowanych: 3

Sosnowiec: Było niezwykle nerwowo, ale wszystko zakończyło się happy–endem!

Wtorek, 30 kwietnia 2013, 13:47
Aktualizacja: 13:48
Ogromnym sukcesem młodziczek MKS MOS Karkonoszy Jelenia Góra zakończył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski rozgrywany w Sosnowcu. Podopieczne trenera Marcina Markowicza wywalczyły awans do najlepszej ósemki w kraju!

Turniej rozpoczął się potyczką naszych koszykarek z zespołem z Pabianic. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana walka, którą lepiej wytrzymały jeleniogórzanki prowadząc do przerwy 35:32. Druga połowę nasz zespół zaczął od bardzo mocnego uderzenia czego efektem była wygrana kwarta aż 23:12. Niestety w czwartej kwarcie stało się coś nieprawdopodobnego. Jeszcze na 120 sekund przed końcem meczu, to nasze dziewczęta prowadziły 68:55 i wtedy na ostatni zryw zdecydowały się pabianiczanki, którym zaczęło wychodzić wszystko. Jeleniogórzanki nie mogły uwierzyć w to co się dzieje. Próbowały się podnieść, jednak nie były w stanie i po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 71:68 dla Pabianic. Na domiar złego kontuzji reki nabawiła się Celina Kwietoń.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - PTK Pabianice 68:71 (21:16, 14:16, 23:12, 10:27)

Punkty: Stefańczyk 24 (10 zb), Polowczyk 16 (8 zb), Kobus 14 (11 zb), Kryszpin 4, Bogacz 4, Szczepańska 4, Suchowierzch 2, Kuczaj, Chyczewska, Korwin-Piotrowska, Machacz, Kwiatoń

KS JAS FBG Sosnowiec-AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 63:55

Drugi dzień turnieju rozpoczął się od meczu Gorzowa Wielkopolskiego z Pabianicami, który to zespół z województwa lubuskiego wygrał po zaciętej walce 68:64. W drugim meczu zespół z Sosnowca wygrał wysoko z jeleniogórzankami 74:51 prezentując dobrą skuteczność rzutową na co nie miały recepty i nieźle grające nasze zawodniczki.

KS JAS FBG Sosnowiec - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 74:51 (13:16, 23:11, 20:13, 18:11)

Punkty: Kobus 15, Polowczyk 13, Stefańczyk 11 (8 as), Bogacz 4, Szczepańska 4, Kryszpin 2, Machacz 2, Kuczaj, Korwin-Piotrowska, Suchowierzch, Kwietoń, Chyczewska

Trzeci dzień to stres i nerwy. Jeleniogórzanki, aby awansować musiały pokonać zespół z Gorzowa i tak też się stało. Podopieczne trenera Markowicza zagrały z wielką determinacją i wolą walki, co dało w rezultacie siedmiopunktowe prowadzenie na koniec meczu. Kapitalne zawody rozegrały szczególnie w drugiej połowie dwie zawodniczki podkoszowe, które zdobyły 28 z 30 punktów w tej części meczu. Dzielnie wtórowała im Karolina Stefańczyk, która może nie zdobywała punktów, ale wykonała pracę w obronie (kryła liderkę zespołu z Gorzowa Karolinę Matkowską), dodając do tego 11 zbiórek i 7 asyst. Dobry turniej rozegrała też Angelika Kryszpin, która oprócz dobrej gry w obronie dzielnie kierowała zespołem. Warto też odnotować dobre zawody Adriany Kuczaj, która bardzo dobrze broniła. Ada jest dopiero w piątej klasie, a już walczy ze starszymi, jak widać z powodzeniem.

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 48:55 (4:17, 17:8, 12:22, 15:8)

Punkty: Kobus 18, Polowczyk 14, Stefańczyk 6 (11 zb, 7 as), Kryszpin 5, Bogacz 4, Korwin-Piotrowska 4, Szczepańska 4, Kuczaj, Suchowierzch, Machacz, Kwietoń, Chyczewska.

Można by pomyśleć, że to koniec emocji. Nic bardziej mylnego, aby awansować w ostatnim meczu pewny awansu Sosnowiec musiał pokonać Pabianice. Po bardzo dramatycznym meczu sosnowiczanki pokonały Pabianice 62:56 i dzięki temu nasze dziewczęta awansowały do najlepszej ósemki w kraju z drugiego miejsca. Turniej wygrał z kompletem zwycięstw zespół z Sosnowca.