Gorzów Wielkopolski: Była walka, ale awansu brak

Sobota, 6 marca 2021, 10:36
Aktualizacja: 10:44
W galerii kolejna porcja zdjęć z poprzedniego meczu z MKS MOS Wrocław
Juniorki Wichosia Jelenia Góra nie zdołały wywalczyć awansu do fazy centralnej sezonu 2020/2021. W wyjazdowym spotkaniu w Gorzowie Wielkopolskim przegrały z bezpośrednimi rywalkami o awans.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu jeleniogórzanek i po 20 minutach gry było 27:16. W trzeciej kwarcie miejscowe utrzymywały kilkunastopunktową przewagę i przed decydującą odsłoną było 43:29. Wichoś nie poddał się i na początku czwartej kwarty doszedł na 49:40, jednak ku uciesze gorzowianek - ich zespół w porę się zebrał i ponownie odskoczył ekipie z Kotliny Jeleniogórskiej. Ostatecznie AZS AJP Gorzów Wilkp. pokonał Wichosia 65:44 i awansował do fazy centralnej rozgrywek juniorek do lat 17.

AZS AJP Gorzów Wielkopolski - KS Wichoś Jelenia Góra 65:44 (14:7, 13:9, 16:13, 22:15)

AZS: Steblecka 15, Maćkowiak 14, Mochól 14, Lewandowska 8, Symeryak 6, Pytel 3, Knutelska 3, Trawczyńska 2, Łotarewicz, Sroka, Tamm.
Wichoś: Podroużek 13, Szpila 12, Pladzyk 8, Śmigaj 6, Brzeźniak 3, Mosoń 2, Filuś, Michalska, Działa, Szewczuk.