Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 21 maja
im. Tymoteusza, Wiktora

Powiat: Butelkomaty przy szkołach?

Sobota, 15 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. użyczone
Wiele wskazuje, że już w nieodległej przyszłości przy placówkach oświatowych w gminach należących do Związku Gmin Karkonoskich staną butelkomaty, służące do utylizacji opakowań z tworzyw sztucznych po napojach.

Tematem zakupu buletkomatów zajmował się podczas swojego ostatniego posiedzenia zarząd ZGK. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin związkowych wyrazili wstępne zainteresowanie przystąpieniem do projektu, w ramach którego miałoby dojść do zakupu urządzeń. Lokalizacja w jakiej staną została wybrana nieprzypadkowo, gdyż pojawienie się ich przy szkołach i przedszkolach miałoby być kolejnym działaniem z zakresu edukacji ekologicznej, prowadzonej od kilku lat przez ZGK.

Koszt jednego butelkomatu wynosi około 120 tysięcy złotych – mówi kierująca zarządem ZGK Elżbieta Zakrzewska. - Będziemy więc szukali źródła finansowania ich zakupu, być może składając projekt do Wojewódzkiego lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Ja ze swej strony chciałabym, aby butelkomaty stanęły przy obu szkołach podstawowych w Kowarach.

Według wstępnych deklaracji również po dwa urządzenia miałyby zostać umieszczone w gminach: Mysłakowice (przy szkołach w Mysłakowicach i Łomnicy) oraz Janowice Wielkie (przy szkole i przedszkolu w Janowicach Wielkich). Jeden butelkomat miałby trafić do Piechowic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Załamanie pogody

Republika symfonicznie z owacją na stojąco

Dzień Światła

Czytaj również

77. rocznica w wyjątkowych okolicznościach

Dzień Mostowca

Powrót z medalami

Mieszkańcy: Na Krynicznej jest niebezpiecznie

Remont drogi

Komunikacja miejska pod Szrenicą od poniedziałku

Młodzież na scenie JCK

Dzień Herbaty

Kawiarenka z empatią