Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 maja
im. Miry, Franciszka

Jelenia Góra: Budżet Jeleniej Góry zasobniejszy o prawie 9 mln zł!

Środa, 9 kwietnia 2014, 7:47
Aktualizacja: Czwartek, 10 kwietnia 2014, 8:18
Autor: Red
Fot. Zdjęcie ilustracyjne (MT)
Dzięki m.in. wyższym niż planowano dochodom z PIT i CIT, ale też przychodom z innych źródeł, budżet Jeleniej Góry okazał się większy, niż przewidywano. Dzięki temu są dodatkowe pieniądze na remonty dróg, mieszkań komunalnych, imprezy sportowe i kulturalne, a także na centra przesiadkowe. Ta dodatkowa kwota, to prawie 9 mln zł.

Dlatego jednym z punktów wczorajszej (8.04), zwołanej w zwykłym trybie, sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry były zmiany w budżecie miasta. Co dzięki dodatkowym środkom przybędzie?

800 tys. zł to pula przeznaczona na remonty miejskich traktów. Zyskają m.in. ulice: Drzymały, Kruszwicka, Karłowicza, Struga i Chrobrego. Kwota prawie 4. mln złotych (3.856 tys.) jest przeznaczona na inwestycje i zakupy inwestycyjne – przede wszystkim na budowę centrów przesiadkowych, co poprawi sposób funkcjonowania sieci komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej.

Planowana jest kompleksowa termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 5 i Gimnazjum nr 1. Dla ludzi oczekujących przydziału mieszkań komunalnych dobrą informacją jest, że dodatkowa kwota 500 tys. złotych trafi na remonty zasobu mieszkaniowego i socjalnego.

Policja na polepszenie bezpieczeństwa publicznego otrzyma 130 tys. zł. Spora kwota, bo dodatkowe 400 tys. zł trafi do szkół, na remonty placówek oświatowo-wychowawczych. Do zagospodarowania terenu rekreacyjno-sportowego w Goduszynie (koszt to 322 tys. zł, a pierwotnie w budżecie założono na ten cel 200 tys. zł) zostaną dołożone brakujące pieniądze.

Kolejne 90 i 100 tys. złotych to wydatki na kontynuowanie nauki i usamodzielnienie się wychowanków domów dziecka i na pokrycie kosztów pobytu mieszkańców Jeleniej Góry w domach pomocy społecznej na terenie innych gmin.

O 190 tys. zł zostanie zwiększona kwota dla Teatru im. C.K. Norwida na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych. Zyska też kultura fizyczna – 250 tys. zł Miasto przeznaczy m.in. na halę i stadion przy ul. Złotniczej oraz basen przy ul. Sudeckiej. Będą też dodatkowe pieniądze na naukę pływania dla dzieci w Termach Cieplickich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dachowanie skody

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Straż miejska złamała prawo?

Czytaj również

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Darmowe porady prawne

Są warunki na biegówki

Auto zawisło nad rzeką (aktualizacja)

Dzień Osła

Autobusy MZK wracają na swoje trasy

Wody to nie śmietnik  

Dzień Przytulania

Praca w Toyota Nowakowski Jelenia Góra!