Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 listopada
im. Flory, Jana, Emmy

Budynek DCS pnie się w górę!

Wiadomości: Szklarska Poręba
Środa, 18 listopada 2020, 11:42
Autor: TS
Fot. MT
Dolnośląskie Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej pnie się w górę. Budynek główny robi już wrażenie i mimo utrudnień związanych z pandemią, prace toczą się zgodnie z planem.

Obecnie trwa łączenie budynków A i B tj. betonowanie płyty fundamentowej, a także zostaną wykonane elementy pionowe oraz strop. W budynku A zakończono płytę stropową nad kondygnacją „+1”, w trakcie realizacji są tzw. elementy pionowe na kondygnacji „+2”. Ponadto trwają roboty murowe na kondygnacji „0” oraz „-1”, izolacja murów, mostka narciarskiego oraz garażu ratraków.

Z kolei w budynku B wykonywane są instalacje podtynkowe w pomieszczeniach socjalnych, w garażu trasy kablowe,odwodnienia garażu i wiele innych prac. Jak zaznaczają wykonawcy, jeszcze w listopadzie zaplanowano zakończenie konstrukcji budynku A oraz płyty fundamentowej budynku B.

Wykonawcą jest konsorcjum firm PORR S.A., Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów S.A. Koszt inwestycji to 142 mln złotych netto (ok. 175 mln zł brutto), z czego samorząd województwa przeznaczył na ten cel 30 mln zł, strona rządowa 35 mln zł, a ok. 100 mln zł pochodzi z kredytu zaciągniętego przez spółkę marszałkowską - Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Oddanie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2021 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał remontu w kotłowni

Czeka nas znaczna podwyżka cen biletów MZK

Tytoń zamiast kapusty

Wystawa zdjęć Andrzeja Szpaka

Strajk samochodowy

„Wodnik” remontuje i przeprasza

Fitness World z wnioskiem o upadłość

Mostek (za bardzo) "garbaty"?

Kolejne święto w nietypowej formule

27. Forum Kooperacji Firm w nowej formule  

Rondo pamięci Bitwy Warszawskiej

Apelują o zatwierdzenie unijnego budżetu