Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 26 lipca
im. Anny, Grażyny, Mirosławy

Szklarska Poręba: Budowa DCS z lotu ptaka

Wtorek, 15 czerwca 2021, 6:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. MT
Budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej trwa w najlepsze. Obiekt już robi wrażenie, a prace odbywają się zgodnie z harmonogramem.

W głównym budynku działać będzie m.in. centrum odnowy biologicznej i pomieszczenie symulujące warunki wysokogórskie. Przy obiekcie powstaje też boisko sportowe.

Dolnośląskie Centrum Sportu będzie najnowocześniejszym ośrodkiem biathlonowym i narciarstwa biegowego w Polsce i Europie. Obiekt ten stanie się dla nas kluczowy w kwestiach związanych z rozwojem sportu i turystyki w regionie. Chcemy, by w tym miejscu organizowane były duże wydarzenia, dlatego rozważamy też współpracę z innymi obiektami sportowymi, jak na przykład kompleksem skoczni narciarskich w Harrachovie – podkreślał w jednym z wywiadów marszałek Cezary Przybylski.

W nowoczesnych budynkach będzie działać m.in. basen, muzeum, centrum odnowy biologicznej z siłownią, sala gimnastyczna do treningu dla siatkarzy i koszykarzy, 120 miejsc noclegowych, komory hipoksyjne, zaplecze konferencyjne oraz gastronomiczne oraz podziemny parking na ponad 200 samochodów. Inwestycja zakłada również budowę ścieżek rowerowych, rolkostrad, tras biegowych, biathlonowych ze strzelnicą i boiska do piłki nożnej z bieżnią lekkoatletyczną. W okolicy obiektu planowane jest otworzenie dużej wypożyczalni nart zimą i wypożyczalni rowerów latem. Koszt budowy Dolnośląskiego Centrum Sportu wyniesie ponad 140 milionów złotych. Obiekt powstaje dzięki współpracy samorządu województwa z rządem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpiecznie na ulicy Orkana?

Zderzenie czterech samochodów

Gorąco na spotkaniu z Borysem Budką

Czytaj również

Drugi etap remontu Wojska Polskiego z opóźnieniem

Powstanie pierwszy fragment "wózkostrady"?

Przetarg na al. Wojska Polskiego unieważniony

Rondo do końca wakacji  

Tak pobiegnie obwodnica

Oczyszczalnia po modernizacji  

Skok w blok wystartował

Nawałnica spustoszyła Strzyżowiec

Żywioł spustoszył gminę