Czytających: 8425

II-liga koszykarek: Brzeska Stal nie do złamania

Sobota, 27 października 2012, 19:10
Aktualizacja: 19:10
Niepowodzeniem zakończył się wyjazd jeleniogórzanek do Brzegu w rozgrywkach o mistrzostwo II ligi. Podopieczne trenera Rafała Sroki uległy 51:72 byłemu ekstraklasowiczowi tylko w pierwszej kwarcie prowadząc ze swoim rywalem.

Młody zespół "KS "Wichos" płaci frycowe w rozgrywkach II ligi. Tym razem zbyt mocne okazały się koszykarki Stali Brzeg. Jak relacjonuje trener jeleniogórzanek od początku spotkania widać było doświadczenie przeciwnika. Szczególnie ogranie w FGE takich zawodniczek jak Justyna Daniel (25pkt), Aleksandra Teklinska (15 oczek) oraz znanych z parkietów I-ligowych Magdy Kowalskiej (12 pkt), Eweliny Zaniewskiej (10 oczek) okazało się nie bez znaczenia dla losów meczu.

"Wichoski" spotkanie rozpoczęły jednak bardzo obiecująco. Po akcjach Joanny Pawlukiewicz (8 pkt.) oraz Natalii Owsianskiej i Katarzyny Fredziak prowadziły w 8. minucie 13:8, a w 12. minucie za sprawą udanych zagrań Joanny Mochol oraz Natalii Fojny nawet 21:12. Pózniej jednak do gry wkroczyły przeciwniczki. Wygrywając kolejne 8 minut 21:4 wyszły na prowadzenie 33:25. Przewaga rywalek rosła z minuty na minutę. Na nic zdały się zmiany systemów gry w ofensywie i defensywie. Po skutecznych akcjach Karoliny Polis, Dagmary Palewicz oraz Joanny Mochol w 35. minucie było tylko 45:56. To jednak wszystko na co było stać jeleniogórzanki. Udany występ zaliczyła także w defensywie Daria Aleksandrowicz. To wszystko było jednak zbyt mało. W końcówce przeciwniczki za sprawą rzutów trzypunktowych, których oddały łącznie w meczu aż 8 postawiły "kropkę nad i" by ostatecznie zwyciężyć 72:51.

Stał Odra Brzeg - KS "Wichos" Jelenia Gora 72:51 (12:17, 21:8, 21:12, 18:14)

Punkty dla "Wichosiek": Joanna Pawlukiewicz 21, Joanna Mochol 8 ,Katarzyna Fredziak 7 , Natalia Fojna 6, Dagmara Palewicz 3 Karolina Polis 2 , Natalia Owsianska 2 , Agnieszka Balsam 2 Daria Aleksandrowicz