Zalogowanych: 3

klasa B: B–klasa: skrócone zawody w Maciejowej

Niedziela, 13 maja 2012, 17:18
Aktualizacja: 20:19
Niecodzienne "widowisko" oglądała garstka kibiców Klubu Sportowego Maciejowa, w którym rywalem gospodarzy były rezerwy Lotnika Jeżów Sudecki. Arbiter prowadzący spotkanie miał najwyraźniej odmienne poczucie czasu od pozostałych świadków B–klasowego wydarzenia.

W pierwszej połowie 15-osobowa grupa kibiców obejrzała nudne zawody. Dwie okazje na zdobycie gola mieli gospodarze, w 10. minucie Loba strzałem głową uderzył obok słupka, a w 29. minucie dwójkowa akcja Winiarskiego i Wiklika nie przyniosła pożądanego skutku za sprawą jednej z nielicznych udanych interwencji Gulcza. Bramkarz jeżowian wyraźnie nie miał najlepszego dnia i jak się okazało w ostatniej akcji pierwszej połowy (w 42. minucie) popełnił fatalny błąd, po którym Lasek umieścił piłkę w siatce.

Kuriozalna bramka i skrócona pierwsza połowa nie były jedynymi niespodziankami, jakie obejrzeli widzowie niedzielnego pojedynku w Jeleniej Górze-Maciejowej. Przerwa w spotkaniu trwała niespełna 10 minut, a po zmianie stron to przyjezdni zapanowali nad boiskowymi wydarzeniami. W 5. minucie drugiej połowy, a więc teoretycznie 50. minucie meczu Przemysław Hamowski zacentrował do Wojtasa, ale niefortunnym strzelcem gola był grający trener KS-u Wrotecki. Minutę później goście cieszyli się z prowadzenia po akcji, w której obrońcy z Maciejowej nie specjalnie przeszkadzali rywalom Wojtas lewą nogą pokonał golkipera gospodarzy. Ozdobą meczy było gol zdobyty w 22. minucie drugiej połowy autorstwa Kukuły, który pięknym strzałem z ponad 20 metrów zdmuchnął przysłowiową pajęczynkę w bramce strzeżonej tym razem przez syna trenera Wroteckiego - Seweryna. Mimo kilku okazji graczy Lotnika wynik się nie zmienił, a arbiter główny podobnie jak w poprzednich sytuacjach zakończył mecz przed czasem pozwalając piłkarzom w drugiej połowie na grę przez 43 minuty.

W następnej kolejce piłkarze z Maciejowej zagrają na wyjeździe z outsiderem ligi Sokołem Sokołowiec, a drugi zespół Lotnika podejmie przedostatnią w tabeli ekipę Pub Gola II Jelenia Góra.
W meczu na szczycie gr.II B-klasy Lechia Piechowice odniosła cenne zwycięstwo w Rybnicy nad miejscową Juvenią 4:2.

- Pierwsza połowa była tragiczna w naszym wykonaniu, sprezentowaliśmy bramkę do szatni drużynie gospodarzy. Na szczęście wynik dla nas pozytywny 3:1, cieszymy się bardzo po dwóch porażkach z rzędu, że znów udało się wygrać - mówił po meczu kapitan Lotnika II, Piotr Ignaczak.

- Brakuje nam sił w drugiej połowie, brakuje też optymalnej kadry, obrońca musiał wejść do bramki bo nasz bramkarz wyjechał "w zarobku", ale to normalne w ligach "podwórkowych". Na tle drużyny przeciwnej słabo wypadliśmy - tłumaczył grający trener KS-u Maciejowa, Artur Wrotecki.

KS Maciejowa - Lotnik II Jeżów Sudecki 1:3 (1:0)

KS: S.Wrotecki - A.Wrotecki, Wachel, Wieczorkiewicz, Winiarski, Wiklik, Białożył, Loba, Mendelski, Gawlikowski, Lasek. Zmiana: Sławski.

Lotnik: Gulcz - Stylski, Piotr Hamowski, Śliwiński, Zieliński, Ignaczak, Wojtas, Jasiński, Przemysław Hamowski, Moczulski, Kukuła. Zmiany: Kaczkowski, Szkuta.