Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: Biskup u osadzonych

Środa, 8 grudnia 2021, 8:15
Autor: WAC
Fot. areszt śledczy
Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski odwiedził wczoraj (7.12) z wizytą duszpasterską jeleniogórski Areszt Śledczy, aby koncelebrować uroczystą mszę świętą w więziennej kaplicy pw. św. Mikołaja oraz spotkać się z kadrą jednostki i osadzonymi.

Spotkanie to na stałe wpisało się w kalendarz wielu uroczystości organizowanych w jeleniogórskim areszcie. Biskupowi towarzyszył kapelan więzienny Rafał Berezowski. W mszy św. brali udział m.in.: zastępca prezydenta Jeleniej Góry Janusz Łyczko, przedstawiciele współpracujących z jednostką instytucji, placówek kulturalnych, komendanci policji, straży pożarnej, granicznej i miejskiej.

Po nabożeństwie biskup odwiedził osadzonych w celach mieszkalnych życząc aby czas, który spędzają w tym miejscu wykorzystali na refleksję, zadumę a także na zbliżenie się do Boga poprzez codzienną modlitwę. Duszpasterz znalazł również czas na rozmowy z zaproszonymi na uroczystość gośćmi, funkcjonariuszami i pracownikami aresztu kierując do wszystkich słowa błogosławieństwa.

Przy okazji wizyty biskupa nastąpiło również podsumowanie organizowanego przez jeleniogórska jednostkę penitencjarną XII Ogólnopolskiego Konkursu na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca”. Konkurs od wielu lat objęty jest honorowym patronatem Biskupa Legnickiego. Wydrukowane kartki, których autorzy byli laureatami konkursu przekazano w formie upominków zaproszonym gościom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zawody czy lekcje WF–u?

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

"Zamach" na świetlicę?

Czytaj również

Nabytek dla przychodni

Sala po remoncie

Budowa bez poślizgu

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Pomoc w cyfrowym uzależnieniu  

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Sypią się mandaty

Anielska wystawa

Dzień Ukrytej Miłości