Jelenia Góra: Biofactor wygrywa w pięknym stylu

Poniedziałek, 7 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 11:04
Autor: radek
Nasze dziewczyny wygrały z zespołem KS AZS AWF Wrocław 22-23.

Na początku spotkania Biofactor objął prowadzenie, aby powiększyć przewagę do 4:9, jednak pod koniec pierwszej połowy Wrocławianki przycisnęły i ta część spotkania zakończyła się wynikiem 9:11. Druga połowa to bramka za bramkę, na boisku było bardzo dramatycznie, nawet w pewnym momencie wrocławianki po rzucie karnym objęły prowadzenie 13:12. Dla oglądających to spotkanie we Wrocławiu końcówka zawodów przebiegła jak thriler filmowy: 20:21, 20:22, Zaraz po bramce dającej wynik 21:22 Biofactor zaczął grać w osłabieniu, na 2 minuty na ławkę kar trafiła Dorota Drozdek. Rzut karny dla KS AZS AWF Wrocław... 22:22. Piętnaście sekund przed końcem, bardzo brutalnie została sfaulowana Małgorzata Jędrzejczak. Zdzisław Wąs, szkoleniowiec Biofactora wziął czas dla drużyny. Dzięki jego radom, na sześć sekund przed zakończeniem spotkania pada bramka! Wrocławiankom kończy się czas na wyrównanie. Trener Wrocławianek dr Marek Karpiński nie ukrywał wzburzenia, gdy się dowiedział, że jego podopieczne przegrały z dużo młodszymi jeleniogórzankami. "To trzecia porażka pod rząd, w której przegrywamy jednobramkową stratą. Najpierw Ruch Chorzów, potem Leszno. Teraz Jelenia Góra. To jakiś Koszmar." - powiedział.

Szkoleniowiec Biofactora Zdzisław Wąs powiedział po meczu: "Dziewczyny zagrały z wielkim zaangażowaniem, zostawiły kawałek swojego serca na tym boisku. Na razie idzie nam nieźle, jako beniaminek wróciliśmy na trzecią pozycje w tabeli, mamy co prawda młody skład, ale czas płynie tylko i wyłącznie na naszą korzyść, dziewczyny są coraz lepsze, z meczu na mecz bardziej doświadczone. Jak na razie nie było większych kontuzji wynikających z samej gry - to oznacza ze zespół jest dobrze przygotowany do sezonu. Następny mecz w sobotę o dziewiętnastej na Złotniczej, po meczu Jelfy z Elblągiem, który biedzie o siedemnastej. My zagramy z KS AZS AWF Kraków. Myślę, że mamy dużą szansę wygrać. Musimy na własnym boisku walczyć o każdy punkt."