Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 maja
im. Grzegorza, Karoliny

Kotlina Jeleniogórska: Bilety na burmistrza

Piątek, 27 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:54
Autor: Regionalny Tygodnik Informacyjny
Kamiennogórski sąd po raz drugi spróbuje rozpocząć proces burmistrza Artura Z. Za pierwszym razem rozprawa się nie odbyła, bo obrońcy złożyli wniosek o wyłączenie sędziów i miejscowego sądu.

Jednak sprawa będzie rozpatrywana w Kamiennej Górze. Fakt, że Artur Z. jest miejscowym burmistrzem nie oznacza wcale, że wszyscy sędziowie go znają
i nie mogą go osądzić. Datę rozpoczęcia procesu wyznaczono na 2 czerwca.

Proces Artura Z. miał rozpocząć się już w lutym po kilku miesiącach postępowania w jeleniogórskiej prokuraturze, która dostawała od obrońców wnioski o zbadanie rozmaitych okoliczności, sprawności urządzeń czy ekspertyzy kasety z nagraniem, na której burmistrz Artur Z. otrzymuje instrukcje od wałbrzyskiego lekarza jak ma zeznawać, by możliwie uniknąć odpowiedzialności karnej. Burmistrz zeznał ostatecznie, że zażywał lecytynę. Gdy sprawa kasety wyszła na jaw, uzupełnił wyjaśnienia o inne medykamenty. Lekarz Maciej G. także jest oskarżony w tej sprawie, podobnie jak zastępca burmistrza Krzysztof K., który swego szefa skontaktował z medykiem.

Burmistrz Artur Z. został zatrzymany przed niemal rokiem, 13 czerwca 2004 roku, gdy jechał samochodem, mając w wydychanym powietrzu półtora promila alkoholu. Grozi mu grzywna, zatrzymanie prawa jazdy, a nawet więzienie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozpoczął się proces

Roboty w końcu na finale  

Tak nie wolno parkować!

Kolejny „Senior Online” już 10 maja

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Zajeżdżają trawniki

Pamięci poległym

Paliły się garaże

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Zamek czeka na turystów

Dzień Słońca

Msza w intencji strażaków