Czytających: 9537

Jelenia Góra: Bezradna Korona

Poniedziałek, 3 grudnia 2012, 19:28
Aktualizacja: 19:29
Kolejne dobre i zwycięskie spotkanie rozegrały młodziczki MKS–u MOS Karkonoszy Jelenia Góra. Podopieczne trenera Marcina Markowicza we własnej hali pokonały WULKS Korona Wschowa 72:41.

Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo, dużo było rwanych akcji czego efektem było prowadzenie po pierwszej kwarcie zaledwie jednym punktem 14:13. Druga kwarta to już dużo spokojniejsza gra i lepsza obrona, co pozwoliło na uzyskanie wysokiej przewagi do przerwy. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 25:7 i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 39:20. Druga część to kontynuacja dobrej gry, dzięki której jeleniogórzanki odskoczyły rywalkom, a w czwartej kwarcie swoje minuty dostały zmienniczki, co nie wpłynęło na losy meczu i to nasze koszykarki wygrały zasłużenie 72:41. Bardzo dobre spotkanie rozegrały zawodniczki podkoszowe Natalia Kobus (23pkt.) i Wiktoria Szczepańska (18pkt.), które raz za razem dziurawiły kosz rywalek i dokładały do tego niezłą obronę. Docenić należy też inne zawodniczki, które oprócz swoich punktów dokładały także asysty.

MKS MOS Karkonosze - WULKS Korona Wschowa 72:41 (14:13, 25:7, 21:9, 12:12)

Punkty: Kobus 23, Szczepańska 18, Bogacz 14, Kryszpin 5, Stefańczyk 5, Kwietoń 3, Korwin-Piotrowska 2, Suchowierzch 2, Chyczewska, Machacz