Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Wtorek, 19 lutego 2008, 15:45
Aktualizacja: 16:51
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak wypoczywać bez obaw o agresję ze strony przestępców i jak korzystać z komunikacji miejskiej, aby nikomu nie stała się krzywda. Tego dowiedziały się we wtorek dzieci i młodzież ze świetlicy środowiskowej w Szklarskiej Porębie podczas odwiedzin Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

O bezpiecznych zachowaniach opowiadali młodym ludziom, którzy zaczęli drugi tydzień zimowego odpoczynku, mł. asp. Danuta Razmysłowicz oraz mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze straży miejskiej.

– Niedawno mieliśmy interwencję, kiedy policję wezwał bardzo młody mieszkaniec miasta. Był zaniepokojony, że ktoś się kręci w korytarzu. Rodziców nie było w domu – mówiła D. Razmysłowicz. – Okazało się, że intruz był złodziejem, na szczęście zatrzymała go policja – dodała.

To tylko ilustruje skalę zagrożenia młodzieży podczas ferii zimowych, które nie są czasem odpoczynku dla przestępców. Goście dowiedzieli się o metodach ich działania. Mundurowi uczulali słuchaczy, aby byli jak najmniej ufni dla osób obcych. Zwłaszcza, kiedy coś oferują: podwiezienie samochodem lub słodycze. – Dziś przestępcy nie wyglądają tak, jak jakieś zbiry. To często na pozór bardzo kulturalni i dobrze wychowani ludzie, którzy starają się uśpić czujność ofiar – tłumaczyła mł. asp. D. Razmysłowicz.

Młodzi szklarskoporębianie poznali także tajniki komunikacji miejskiej w Jeleniej Górze. W klimat wprowadził ich Daniel Błażków z MZK, który przedstawił film edukacyjny oraz służył gościom za przewodnika po zajezdni przewoźnika. Można też było skorzystać z uprzejmości sierż. Michała Góździa, dzielnicowego rewiru Pierwszego Komisariatu Policji w Jeleniej Górze, który zaprosił dzieci do „odwiedzin” w radiowozie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejny „Senior Online” już 10 maja

Wpływ internetu na życie człowieka

Dzień bez Śmiecenia

Czytaj również

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Puścili ruch bez uzgodnienia

Autobusy miejskie wróciły na swoje trasy

Zajeżdżają trawniki

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Nowe tablice MZK

W geście solidarności

W mieście żałoba

Wandale zniszczyli Park Leśny