Czytających: 11593

Superliga: Bez punktów z Gdyni

Poniedziałek, 24 lutego 2014, 23:16
Aktualizacja: 23:17
Wyjazdowy mecz KPR–u Jelenia Góra z zespołem Vistalu Gdynia kończący 19. kolejkę PGNiG Superligi zakończył się zwycięstwem gospodyń, które były faworytkami tego pojedynku. Zespół miejscowych już w pierwszych minutach narzucił swój styl gry, szybko wychodząc na kilku bramkowe prowadzenie dowożąc je pewnie do końcowej syreny.

Już w 10. minucie Vistal wygrywał 8:3, a w ciągu kolejnych pięciu minut jego przewaga wzrosła do sześciu trafień (11:5). Gdynianki kontrolowały grę i utrzymały wcześniej wypracowaną przewagę schodząc do szatni z przewagą sześciu bramek. Tuż po wznowieniu gry, faworytki konfrontacji w zasadzie rozstrzygnęły wynik rywalizacji odskakując w 35. minucie na dziesięć bramek (21:11). Od tego momentu nasze piłkarki ręczne systematycznie zmniejszały straty, jednak Vistal kontrolował boiskowe wydarzenia wygrywając ostatecznie 28:22.

Vistal Gdynia – KPR Jelenia Góra 28:22 (17:11)

KPR: Demiańczuk, Kozłowska, Buklarewicz (6), A. Mączka (6), Dąbrowska (3), Wiertelak (3), Uzar (2), Skalska (1), Żakowska (1), Michalak, Grobelska