Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Karpacz: Będzie posterunek straży pożarnej w Karpaczu?

Piątek, 21 stycznia 2022, 7:05
Autor: WAC
Fot. UM Karpacz
Budynek, który miałby służyć poprawie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu karkonoskiego oraz odwiedzających nasz region turystów powstanie obok obiektu mieszczącego siedziby Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Ochotniczej Straży Pożarnej i Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej przy ul. Obrońców Pokoju w Karpaczu.
Liczymy, że do końca roku uda się zakończyć wszystkie procedury formalne związane z przekazaniem działki pod budowę posterunku, uzyskaniem pozwoleń na budowę oraz wyłonieniem jej wykonawcy – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Liczę, że jeśli będzie zapewnione finansowanie, to posterunek zostanie oddany do użytku w 2023 roku. Jego szacowany koszt to około 3 miliony złotych. Środki na budowę posterunku miałyby pochodzić ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Gmina ze swej strony przekaże działkę, na której stanie obiekt.
Z analiz przeprowadzonych przez wydziały operacyjne Komendy Miejskiej PSP w Jeleniej Górze, Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu i Komendy Głównej PSP wynika, że zasadne jest utworzenie posterunku PSP, obsadzonego w całości ratownikami Państwowej Straży Pożarnej - dodaje oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Jeleniej Górze kpt. Krzysztof Zakrzewski. - W związku z dynamicznym rozwojem Karpacza, systematycznie zwiększającym się ruchem turystycznym i rosnącą liczbą obiektów noclegowych, na przestrzeni ostatnich lat odnotowuje się wzrost interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Z tego też względu lokalizacja planowej inwestycji znajduje się w tym mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jubileusz "Katolika"

W niedzielę spotkanie otwarte z Antonim Macierewiczem

Przetarg na fotowoltaikę

Czytaj również

Rozbudowa kanalizacji

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Kurort przed wiekami

Gdzie szukać modowych nowinek na wakacje 2022?

Unieważniony przetarg na fotowoltaikę

Kawiarenka z empatią

Czym jest przedawnienie roszczeń z OC?

Spotkali się z Antonim Macierewiczem

Wielkie sprzątanie Szklarskiej Poręby