Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 22 stycznia
im. Anastazego, Wincentego

Kowary: Będzie gdzie spacerować

Środa, 5 stycznia 2022, 6:01
Autor: WAC
Fot. UM Kowary
Dzięki zaangażowaniu Fundacji Slow City oraz grupy Kowary Biegają już wkrótce zostanie oznakowana nowa, kolejna już biegowo - spacerowa "Kowarska Trasa dla Aktywnych".

Nowa trasa, która będzie oznakowana znakami czerwonymi, powstanie w ramach współpracy kowarskich biegaczy z Nadleśnictwem „Śnieżka”. Jej długość to 20,4 kilometra. Podobnie jak wszystkie dotychczasowe będzie rozpoczynać się przy ulicy Władysława II Jagiellończyka. Potem będzie przebiegać żółtym szlakiem w kierunku przełęczy Okraj, Świerkową Ścieżką do parkingu przy Schronisku na Okraju, następnie poprzez przełęcz Pod Średnicą, przełęcz Kowarską, Rudnik. Kolejne przystanki na trasie to: zajazd Victoria, stara obwodnica Kowar, cmentarz ofiar pandemii oraz ulica Waryńskiego.

Od kilku lat dzięki zapaleńcom z lokalnej grupy Kowary Biegają systematycznie wyznaczane zostają nowe szlaki biegowe i nordic walking. Początek każdej z tras znajduje się przy ul. Jagiellończyka w Kowarach, przy której są tablice z mapami szlaków biegowych. Obok też przy pobliskim markecie znajduje się darmowy parking.

Do tej pory oznakowano w terenie dwie trasy: niebieską (15,5 km) w kierunku Skalnika i zieloną (11,5 km) w kierunku Wołowej Góry. W planach jest oznakowanie kolejnej, fioletowej (13,8), w kierunku stawów w Bukowcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stratuje Olimpiada Młodzieży

Na Śnieżce mocno wieje

Warsztaty z animacji czasu wolnego

Czytaj również

Euroregion w statystykach  

Dzień Wiewiórki

Dla babć i dziadków

Goprowcy podsumowali rok

„Niejasności” z latarniami  

Piękno i tradycja rzemiosła mieszkańców regionu

Sypią się mandaty

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu na narty?