Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 maja
im. Aleksandry, Feliksa

Mysłakowice: Będzie ciekawie

Czwartek, 23 lipca 2020, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 24 lipca 2020, 10:17
Autor: WAC
Fot. GOK
Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach otrzymał pieniądze na realizację kolejnego projektu, dzięki któremu w ciekawy sposób zostanie zagospodarowana przestrzeń publiczna przy jego siedzibie. Dofinansowanie pochodzi z programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk.

Nowa inicjatywa GOK-u nosi nazwę „Na tyłach kultury”. Zaplanowano szereg kreatywnych i twórczych działań na tyłach budynku GOK przy ul. Daszyńskiego, podczas których uczestnicy – mieszkańcy gminy i turyści, pod okiem animatorów i artystów wykonają pięć nietuzinkowych instalacji. Efekty ich pracy zostaną zamontowane w przestrzeni publicznej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Podczas działań artystycznych powstaną: obraz złożony z ręcznie wykonanych kafli pn. „drzewo uciekających marzeń”, który zostanie zawieszony na zniszczonej elewacji budynku GOK, wielkogabarytowa postać królewicza na koniu/wilku, która stanie na skwerze przy GOK, instalacje artystyczne z kolorowych krzeseł i okien, brama z materiałów wtórnych, która zostanie zamocowana na tyłach budynku GOK oraz wielkogabarytowy obraz wykonany z plastikowych nakrętek, który również wyeksponowany zostanie na zniszczonej elewacji GOK. Dodatkowo zaplanowano ukwiecenie najbliższej przestrzeni.

Realizując niniejszy projekt pragniemy wykreować kulturalną rzeczywistość naszego otoczenia i pokazać odbiorcom projektu (dzieci, młodzież szkolna, rodzice, dziadkowie) alternatywne barwne życie - opowiada dyrektor GOK - u Marianna Ostrowska. - Będziemy wyłaniać talenty i namawiać uczestników projektu do dalszej pracy twórczej i współpracy wielopokoleniowej. Pragniemy również zarazić okolicznych mieszkańców pozytywną energią i zachęcić do dbania o najbliższe otoczenie, eliminując jednocześnie zachowania niewłaściwe i patologiczne - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zaczytaj się z Jelonką.com

W Wałbrzychu chcieli zmuszać do szczepień, a w Jeleniej Górze?

Zamek będzie jak nowy

Czytaj również

Puścili ruch bez uzgodnienia

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Wyróżnili społeczników

Punkt szczepień wystartował

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zabawa z wikliną

Fuszerka po terminie?

Silesia Sonans poleca (10)  

Na dawnych pocztówkach