Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 czerwca
im. Gerwazego, Protazego

Polana Jakuszycka: Będzie bezpieczniej przy Polanie

Poniedziałek, 10 maja 2021, 6:01
Autor: WAC
Fot. GDDKiA
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Dolnośląski Park Innowacji i Nauki podpisały umowę na wspólną realizację rozbudowy odcinka drogi krajowej nr 3 w rejonie Polany Jakuszyckiej.

Zawarta umowa określa zasady współpracy, sposób finansowania oraz podział kompetencji na poszczególnych etapach przygotowania i realizacji zadania. Zgodnie z ustaleniami, za prace przygotowawcze tj. wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) będzie odpowiedzialny DPIiN, natomiast realizacja robót będzie zadaniem GDDKiA. Inwestycję zaplanowano na 2022 rok.

Celem ma być poprawa bezpieczeństwa w rejonie powstającego na Polanie Jakuszyckiej Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wkrótce w tym miejscu będą organizowane różnej rangi zawody w sportach zimowych (biegach narciarskich i biathlonie), a poza sezonem zimowym w sportach rowerowych i biegach terenowych, co spowoduje, że liczba turystów w Jakuszycach znacznie się zwiększy.

Aby poprawić płynność ruchu i wyeliminować ewentualne zatory na DK3, na odcinku 700 metrów wykonane zostaną: dodatkowe pasy ruchu dla skręcających z drogi, zjazdy, sygnalizacja świetlna, chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe oraz oświetlenie drogowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Sprzęt zamiast podatku

Czytaj również

Aleja Miast Partnerskich Jeleniej Góry gotowa

Festiwal piłki ręcznej  

Pierwsza wodna kurtyna

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Manewry strażaków

Trwa walka z barszczem Sosnowskiego

Rusza profilaktyka raka płuc dla Dolnoślązaków

Burmistrz Kowar w prezydenckiej radzie

Dolny Śląsk z Saksonią