Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

JELENIA GÓRA: Balowe ostatki z myślą o potrzebujących

Środa, 6 lutego 2008, 14:18
Aktualizacja: 18:08
Autor: TEJO
Fot. LENA
Szczytną ideą kierowali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze, którzy w ostatni dzień karnawału zorganizowali bal dla prawie stu dzieci niepełnosprawnych z naszego regionu. Pomogła im Ligia Jamer, inspiratorka, organizatorka i koordynatorka akcji edukacyjnej „Niepełnosprawni – pełnoprawni”.

– To już trzecia zabawa przygotowana przez ZSO nr 1 i panią Jamer. Nic nie wskazuje na to, by to była ostatnia – poinformowała nas Marta Bokiej, licealistka z popularnego „Żeroma”. Na wtorkowym balu integracyjnym bawiło się prawie sto dzieci niepełnosprawnych. Niemal dwa razy więcej niż w zeszłym roku. Organizatorzy liczą, że w następnych latach akcja ta nabierze jeszcze większego rozmachu

Wszyscy bawili się w przestronnej auli I LO. Tam z niepełnosprawnymi najmłodszymi spotkali się ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz samorządowcy.

Koordynatorem ze strony ZSO nr 1 jest Grażyna Kulesza, pedagog szkolna. – Bez jej zaangażowania, poświęcenia i energii całe przedsięwzięcie nie zostałoby zorganizowane i przeprowadzone z takim sukcesem. Pod skrzydłami pani pedagog dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie połączyli siły potrzebne do realizacji tego przedsięwzięcia – podkreślają organizatorzy.

Uczniowie z gimnazjum i liceum Żeromskiego przygotowali program artystyczny. Gościnnie wystąpili także uczniowie z „Elektronika”, prezentując kilka napisanych przez siebie piosenek, z których jedna otrzymała nagrodę w zorganizowanym przez Ligię Jamer programie edukacyjnym.

O słodką oprawę imprezy zadbali sponsorzy poczęstunku. Organizatorzy dziękują hurtowni Duo, sklepowi DD, cukierni Mrugała i piekarni Rumin.
– Liczymy także na to, że w międzyczasie pojawią się inne podobne inicjatywy z korzyścią dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Najważniejszy jest fakt, że bal dał wszystkim, zarówno uczestnikom jak i organizatorom wiele radości i wspólnych przeżyć – konkluduje Marta Bokiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Raport ws. koronawirusa w regionie (aktualizacja)

Pętla prawie gotowa

Kierowca miejskiego autobusu to nie policjant

Czytaj również

Pozimowe porządki

Zjechały motocykle

Zamek czeka na turystów

Budowa szkoły zagrożona?  

Pestkowe warsztaty wystartowały

Wandale zniszczyli Park Leśny

Raport ws. koronawirusa

Puścili ruch bez uzgodnienia

Zajeżdżają trawniki