Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 czerwca
im. Elżbiety, Marka

Łomnica: Auto zawisło nad rzeką (aktualizacja)

Piątek, 7 maja 2021, 12:24
Aktualizacja: 12:26
Autor: 112/WAC
Fot. Archiwum Policji
Sporo szczęścia miał kierowca volkswagena, którego pojazd po zjechaniu z drogi utknął nad rzeką w poręczy mostu. Do zdarzenia doszło dzisiaj (7.05) około godziny 9.20 w Łomnicy
Po godzinie 9.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach, asp. Paweł Malec będąc w czasie wolnym od służby, w Łomnicy na ulicy Krakowskiej był świadkiem zdarzenia drogowego. 20-letni kierujący pojazdem marki VW na łuku stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wbił się w barierę mostu, w wyniku czego auto niebezpiecznie zawisło od strony kierowcy nad korytem rzeki. Policjant natychmiast wysiadł z auta i ruszył na pomoc kierowcy. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń, jednak samodzielne opuszczenie przez niego auta nie było możliwe, gdyż groziło zsunięciem się pojazdu wraz z nim do rzeki. Policjant przytrzymał auto, umożliwiając w ten sposób bezpieczne opuszczenie pojazdu przez kierowcę od strony pasażera – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze. - Dzięki szybkiej reakcji policjanta młody kierowca, praktycznie bez szwanku wyszedł z groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Gdy na miejscu pojawili się strażacy, zastali auto wiszące nad rzeką i tkwiące w rozbitej poręczy mostu. Kierowca nie mógł opuścić pojazdu. W tej sytuacji działania ratownicze polegały głównie na ustabilizowaniu auta, wyciągnięciu za pomocą wyciągarki i uwolnienie kierowcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dla Jurka Gadzimskiego  

Piknikowo z Robertem Biedroniem

Dobre wieści ws. linii kolejowych do Kamiennej Góry i Karpacza

Czytaj również

Manewry strażaków

Plakaty ruszają w świat

Książ od kuchni

Prezydent Jerzy Łużniak na półmetku kadencji

Asystent osoby niepełnosprawnej – trwa nabór

Nowa dyrektorka ZTA

Odznaczenia dla opozycjonistów

Pierwsza wodna kurtyna

Mostki w kwiatach