Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 maja
im. Dominika, Pankracego

Jelenia Góra: Auto na "Majówce" postoi nawet miesiąc (wracamy do tematu)

Wtorek, 15 kwietnia 2014, 9:35
Aktualizacja: Środa, 16 kwietnia 2014, 7:36
Autor: Angela
Fot. Czytelnik
Zanim odholujemy samochód zaparkowany w miejscu niedozwolonym, musimy wyczerpać całą procedurę odnalezienia właściciela – wyjaśnia Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze odpowiadając na pytanie naszego Czytelnika. Jeleniogórzanin przesłał nam zdjęcia auta od dwóch tygodni stojącego z blokadą na kołach, na deptaku na ul. 1 Maja w Jeleniej Górze.

- Od ponad tygodnia czarne audi stoi na zakazie na głównym deptaku ul. 1 Maja nieopodal Kościoła Garnizonowego w Jeleniej Górze, a straż miejska poza założeniem blokady na koła nic z nim nie robi – pisze nasz Czytelnik. – Co to za samochód i dlaczego nie został jeszcze odholowany? – dopytuje.
Artur Wilimek wyjaśnia, że strażnicy w trakcie czynności ustalili dane właściciela, ale w związku z tym, że nie ma on stałego miejsca zameldowania, nie udało mu się skutecznie wręczyć korespondencji.

- Zgodnie z prawem, kiedy auto stoi w miejscu niedozwolonym, ale nie zagraża innym użytkownikom i nie blokuje ruchu, nie możemy go po prostu odholować na policyjny parking – wyjaśnia rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Mimo że ustaliliśmy gdzie on zamieszkuje i próbowaliśmy mu dostarczyć wezwanie, ale nie odebrał korespondencji. Będziemy próbowali do skutku, a auto do tego czasu będzie stało – dodaje.

Ile? Tego nie wiadomo – odpowiada strażnik - bo najprawdopodobniej sprawa trafi do sądu, który zdecyduje, co dalej zrobić z tym fantem. – Póki co wykorzystamy wszystkie możliwości dotarcia do właściciela, mamy nadzieję, że w końcu nam się to uda – dodaje A. Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Końcówka prac na alei Wojska Polskiego

Nowe tablice MZK

Bez przełomu ws. oczyszczalni ścieków

Czytaj również

Spodziewane burze, grad i deszcz

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Zajeżdżają trawniki

Emocjonujący sezon La Liga – Sytuacja na finiszu

Pozimowe porządki

Puścili ruch bez uzgodnienia

Skarby z Pracowni (8): Karpacz, Bierutowice, Wang, Śnieżka

W geście solidarności

Wandale zniszczyli Park Leśny