Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Piechowice: Artystyczny wieczór

Środa, 1 grudnia 2021, 8:01
Autor: WAC
Fot. POK
Bezcenna, wieloletnia przyjaźń scementowana sztuką to temat spotkania, które odbyło się kilka dni temu w Piechowickim Ośrodku Kultury.

Malarka z Piechowic Lidia Sokal – Trybalska oraz wrocławska aktorka i poetka Krystyna Paraszkiewicz – Pater były tego dnia w centrum uwagi licznie przybyłych gości. Obydwie zaprzyjaźnione ze sobą od 44 lat artystki inspirują się wzajemnie.

Lidia Sokal – Trybalska to artystka, której prace przez minione dekady wystawiane były na ponad 40 wystawach zarówno w Polsce, jak i za granicą, a swój warsztat i talent przez 7 lat rozwijała w Paryżu u boku światowej sławy profesorów malarstwa rosyjskiego. Krystyna Paraszkiewicz – Pater to natomiast aktorka i poetka, która ponad 20 lat spędziła na scenach różnych teatrów, m.in. Teatru Animacji i Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz Teatru Współczesnego i scenie OTO „Kalambur” we Wrocławiu, wyróżniana wielokrotnie za kreacje aktorskie Nagrodą Dziennikarzy i Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru. 

Piechowickie spotkanie cenionych i uznanych artystek było niewątpliwie wydarzeniem dużego formatu – mówi dyrektor POK Anna Kalisz. - Charakteryzowały je piękno, talent, profesjonalizm, zmysłowość i doświadczenie. Walory te zapewne przypisać należy bogatej biografii artystycznej każdej z pań, których twórczość wraz z upływem czasu rosła w siłę, dojrzewała i nabierała wartości. Obydwie panie, które przed laty połączyła przyjaźń i umiłowanie sztuki do dzisiaj pielęgnują tą bezcenną wartość i wspierają się wzajemnie. Ta wyjątkowa i emocjonalna więź bardzo spodobała się piechowickiej publiczności. Było „morze” braw i pięknych kwiatów, szczere gratulacje i słowa uznania. Całość uzupełniły „paryskie walczyki” żywiołowo wykonane na akordeonie przez niezawodnego Tadeusza Wojczala.

Spotkanie było połączone z promocją książki „ Zdążyć” Krystyny Paraszkiewicz – Pater, gdzie można było ją nabyć z osobistą dedykacją autorki. Każdy z gości spotkania mógł też u Lidii Sokal - Trybalskiej zamówić obraz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Napisz wiersz i wygraj nagrodę

Spektakl „Paradox” wraca do Jeleniej Góry  

Anielska wystawa

Czytaj również

Sypią się mandaty

Bolid na niebie  

Zaczytaj się z Jelonką.com

63 lata Karkonoskiego Parku Narodowego

Koncert kolęd w filharmonii

Miało być 500 mieszkań – ile będzie?

Polska prapremiera “Królowej cateringu” w Teatrze Norwida

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Posprzątał, ale byle jak