Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 16 stycznia
im. Waldemara, Włodzimierza

Jelenia Góra: Areszt za rozboje i kradzieże

Poniedziałek, 29 listopada 2021, 13:01
Autor: 112
Fot. Archiwum
Na 3 miesiące do aresztu trafił 20-letni mężczyzna zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów. Jest podejrzany o kradzieże z włamaniem, usiłowanie i rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 20-latka w związku z kradzieżą z włamaniem do piwnicy i pomieszczenia gospodarczego. Przestępstw tych dopuścił się na terenie powiatu karkonoskiego w listopadzie. Mężczyzna miał też dokumenty należące do innych osób.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze dotarli do właścicieli dokumentów. Okazało się, że utracili jej w wyniku rozboju. Jak ustalili funkcjonariusze - 20-latek w październiku wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego, pobił go metalową rurką i okradł. Zabrał dekoder o wartości 50 zł oraz różne dokumenty należące członków jego rodziny. Ponownie wtargnął do tego mieszkania 1 listopada. Tym razem pobił pokrzywdzonego, groził nożem, a następnie próbował ukraść bieliznę, ale został spłoszony. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mandaty po nowemu

Działania policji na rzecz bezpiecznych ferii

Ceny gazu dobijają przedsiębiorców

Czytaj również

Paliła się sadza

Areszt za broń

Sypią się mandaty

Zatrzymany za kradzieże torebek na tzw. ”wyrwę”

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

NIK krytycznie o rewitalizacji kolei

Zaginęła dwójka nastolatków

Spłonął samochód

Anielska wystawa