Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 listopada
im. Flory, Jana, Emmy

Areszt za atak na strażnków leśnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 listopada 2020, 7:03
Autor: WAC
Fot. archiwum
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego wobec mężczyzny, który w Antoniowie zaatakował strażników leśnych.

Do zdarzenia doszło 6 listopada. Tego dnia patrol straży leśnej został powiadomiony, że w pobliżu Antoniowa znajduje się mężczyzna, który pobił inną osobę. Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze zastali osobnika uzbrojonego w metalowy pręt. Mężczyzna nie reagował na wezwania do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia i zaatakował nim funkcjonariuszy. Jeden ze strażników został uderzony prętem w rękę. Aby obezwładnić napastnika, funkcjonariusz oddał w jego kierunku strzał ze służbowej broni palnej, raniąc go w okolice uda. Mężczyźnie udzielono następnie pomocy medycznej, po czym został on przewieziony do szpitala.

Po ustaleniu, że stan zdrowia sprawcy, którym okazał się 23-letni Krzysztof S., mieszkaniec Lubania pozwala na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych. Przedstawiony mu został zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych w osobach strażników leśnych - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Po przesłuchaniu podejrzanego, skierowano do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

Zarzucone podejrzanemu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowe latarnie nie świecą

Apelują o zatwierdzenie unijnego budżetu

Efekt konsultacji

Czytaj również

Fitness World z wnioskiem o upadłość

Co z miejską kulturą?

Czeka nas znaczna podwyżka cen biletów MZK

Kolejne święto w nietypowej formule

Pieniądze na promocję

Jest projekt budżetu 2021  

Strefa płatnego parkowania nieczynna

Pomoc dla diabetyków

W listopadzie bez opłat do KPN