Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 maja
im. Jakuba, Judyty, Jana

JELENIA GÓRA: Arena gigant przed Euro 2012

Poniedziałek, 11 lutego 2008, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego 2008, 7:21
Autor: TEJO
Potężny stadion, na którym będą rozgrywane mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2012, zacznie rosnąć już w czerwcu. Tymczasem kibice tegorocznych ME muszą kupić dekodery Polsatu, bo nie obejrzą spotkań w telewizji publicznej.

O wrocławskim stadionie, na którego budowę czeka wielu fanów futbolu, nie tylko ze stolicy Dolnego Śląska, pisze poniedziałkowa Polska Gazeta Wrocławska. Budowa zacznie się już w czerwcu. Pomieści 42 tysiące widzów, z których każda będzie mogła w komfortowych warunkach kibicować piłkarzom.

Spotkanie będzie można oglądać z odległości już… ponad ośmiu metrów. A oprócz wygodnych trybun w obiekcie ma powstać całe centrum gastronomiczne i inne atrakcje.

Stadion będzie mierzył 37 metrów. Tyle, co dziesięciopiętrowy wieżowiec. Otoczony zostanie siecią dróg, które ułatwią dojazd do obiektu rzeszom fanów. W razie niebezpieczeństwa umożliwią też sprawną ewakuację około 50 tysięcy ludzi.

Z pewnością wielu jeleniogórzan trafi na ten obiekt podczas kolejnych ME. Póki co pełni emocji oczekują na tegoroczne Euro, w którym grają Polacy. Dziennik ma złą wiadomość dla widzów telewizji publicznej. TVP nie dogadała się z organizatorem i nie będzie transmitowała spotkań. Bezpośrednie relacje będzie można obejrzeć tylko na antenie Polsatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacji niestety nie starczyło dla wszystkich

Senator Mróz z apelem do posłanki Czernow

Pamięci Waldemara Wiśniewskiego

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Rozpoczął się proces

Ministerstwo dofinansuje budowę hali przy szkole?

Kolej odda torowisko

Naśnieżanie za dotację

Tak się ptaków nie dokarmia

Kwiaty pod pomnikiem

Sprzątanie Ochotnicy

Wody to nie śmietnik