Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 24 maja
im. Joanny, Zuzanny

Szklarska Poręba: Aneta Sikora nową szefową Centrum Edukacji KPN

Niedziela, 23 stycznia 2022, 7:01
Autor: WAC
Fot. KPN
Niedawno informowaliśmy o objęciu funkcji komendanta straży Karkonoskiego Parku Narodowego przez Bogumiła Kotowskiego. Okazuje się że to nie koniec zmian kadrowych w tej instytucji.

Nową szefową ma Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Dotychczasowa dyrektor Sabina Tabaka przeszła na emeryturę. Zastąpi ją Aneta Sikora.

W Centrum Edukacji Ekologicznej można się zapoznać ze specyfiką Karkonoszy, z ich wyjątkowymi wartościami przyrodniczymi, z zasadami zachowania bezpieczeństwa w górach. W placówce dostępna jest stała ekspozycja „Wirtualne Karkonosze”, którą tworzą wielkoformatowe postery, dotykowa makieta Karkonoszy umożliwiająca podziwianie  panoram Karkonoszy z 50 starannie wybranych miejsc po obu stronach granicy. W skład ekspozycji wchodzi 8 boksów tematycznych, które w interaktywny sposób przedstawiają m.in. kotły polodowcowe,  torfowiska, faunę i florę naszych gór, lasy, zjawiska przyrodnicze i wielostronny wpływ człowieka na góry. Uzupełnieniem ekspozycji jest aktywna mapa turystyczna Karkonoszy.

W obiekcie znajdują się odpowiednio wyposażone sale: terenowa i plastyczna, w których odbywają się zajęcia edukacyjne, a w kameralnej galerii prezentowane są wystawy czasowe: fotograficzne i plastyczne. Centrum mieści również bibliotekę z czytelnią, gromadząca i udostępniająca fachową literaturę przyrodniczą. W ośrodku prowadzone są zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych, studentów, nauczycieli, przewodników i społeczności lokalnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzinna zabawa

Zadbano o drzewka

Kowarski Budżet Obywatelski 2022  

Czytaj również

Wkrótce nabór do jeleniogórskiej policji

Jubileusz "Katolika"

Przetarg na fotowoltaikę

Szpital Bukowiec bez położnictwa

Zagrożenie ASF

Nowy sprzęt dla składowiska odpadów

Zamiast ulic deptak

Kawiarenka z empatią

Dzień Pszczół