Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 18 stycznia
im. Małgorzaty, Piotra

Sobieszów: Andrzejkowy poranek

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 6:43
Autor: WAC
Fot. WAC
Akcenty związane ze zbliżającą się nocą wróżb i tajemnic zdominowały wczorajszy (21.11) Rodzinny Poranek w JCK Muflon w Jeleniej Górze – Sobieszowie.

Podczas spotkania z cyklu „W kręgu polskich legend” dzieci mogły zobaczyć legendę o czarownicach z Łysej Góry w technice czarnego teatru i nauczyć się piosenki poświęconej tym świętokrzyskim wiedźmom. Na najmłodszych czekały też wspólne tańce oraz zabawy ruchowe. W części warsztatowej dzieci robiły czarodziejskie różdżki. Nie zabrakło też wróżb andrzejkowych, podczas których porankowicze mogli się dowiedzieć kim będą w przyszłości.

W roli czarownic i czarowników, którzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy wystąpili Agnieszka Gierus, Agata Makutynowicz, Łukasz Prochacki i Marcin Sweklej.

Poprzez spotkania z polskimi legendami przybliżamy dzieciom nasz rodzimy folklor, kulturę i historię, a dobrze wiemy, że nauka najlepiej przyswajana jest podczas zabawy - mówi Agnieszka Gierus kierownik JCK Muflon. - W listopadowym spotkaniu połączyliśmy łysogórskie czarownice i wróżby andrzejkowe. Kot z legendy wywróżył czarownicom, że ich przyszłość na Łysej Górze rysuje się w czarnych barwach, a my jako przedstawicielki czarownic wróżyłyśmy z kolei dzieciom kim zostaną w przyszłości. Wróżba to była niezwykła, bo treść zapisana na karteczkach sympatycznym atramentem (mlekiem) ukazywała się dopiero po podgrzaniu...żelazkiem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na góralską nutę

Sypią się mandaty

Świąteczny koncert uczniów szkoły muzycznej

Czytaj również

Moja droga pod K2 – w Muzeum Przyrodniczym

Jerzy Łużniak: Nie wybieram się do Senatu

Karnawałowy koncert

Zdewastowana ścieżka nad Młynówką

Młodzi Nowocześni o Polskim Ładzie

Sylwestrowa uczta muzyczna w filharmonii

Polska prapremiera “Królowej cateringu” w Teatrze Norwida

Wieczór ze szkłem

Transgresja w Muzeum Karkonoskim