Czytających: 12467

Jelenia Góra: Ale pogrom!

Wtorek, 18 maja 2021, 12:36
Aktualizacja: 12:37
W meczu 11. kolejki ligi makroregionalnej do lat 19 (gr. C) Karkonosze Jelenia Góra rozbiły Stal Brzeg 10:3! Podopieczni Jacka Kołodziejczyka po raz kolejny udowodnili, że mają ogromny potencjał jako drużyna. Wkrótce przyjdzie czas na pojedynki z najgroźniejszymi rywalami - Rakowem Częstochowa i Ruchem Chorzów.

Do przerwy jeleniogórzanie prowadzili "tylko" 3:0 - po bramkach Tokarza w 1. minucie, Raneckiego w 18. minucie i Siudaka w 45. minucie. Po zmianie stron worek z golami rozwiązał się na dobre... W 50. minucie na 4:0 podwyższył Tokarz, ale kolejne dwa trafienia zaliczyli goście - W 53. minucie Kaczmar, a minutę później Podgórski. Biało-niebiescy odpowiedzieli najlepiej jak mogli, aby pozbawić rywali złudzeń, że mogą powalczyć o punkty. W 57., 62. i 65. minucie Brajan Kułakowski, który na boisko wszedł dwie minuty wcześniej - podwyższył na 7:2. Następnie golem na 7:3 odpowiedzieli mistrzowie województwa opolskiego (Szymczyk w 72. minucie), ale kolejne trafienia były już dziełem gospodarzy. W 74. minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Kułakowski, w 77. minucie gola zdobył Gil, a wynik na 10:3 ustalił w 88. minucie Wolak.

Warto zaznaczyć, że w meczu rozegranym w Brzegu był remis 1:1 i szkoda straconych punktów, bowiem jeleniogórzanie również tamto spotkanie powinny wygrać, jednak brakowało skuteczności. W ligowej tabeli Karkonosze są na 3. miejscu (15 pkt.). Na prowadzeniu jest Ruch Chorzów (22 pkt.), a wiceliderem jest Raków Częstochowa (21 pkt.), który ma jeden mecz rozegrany mniej. W następnej kolejce Karkonosze jadą do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz ze Stilonem (23.05, godz. 14:00).

Karkonosze Jelenia Góra - Stal Brzeg 10:3 (3:0)

Karkonosze: Zakrzewski - Wolak, Karmelita (70' Galos), Siudak, Gil, Wiejak, Tokarz (55' Kułakowski), Ranecki, Juszczyk, Firmanty, Sołtysiak (70' Kania).
Stal: Krzyściak - Podgórski, Bożek (65' Ferkaluk), Kudra, Kaszub (65' Kita), Łukasiewicz, Stańko (30' Solecki), Kaczmar, Jarosz, Skrzyszowski, Szymczyk.