IV Liga: Alan Reszka kolejnym katem karzącym Karkonosze

Czwartek, 30 października 2008, 21:36
Aktualizacja: Sobota, 1 listopada 2008, 22:18
Autor: Mateusz Banaszak
Alan Reszka z drużyny Pumy Pietrzykowice dołączył do szerokiego grona egzekutorów Karkonoszy, strzelając jeleniogórzanom bramkę na wagę zwycięstwa.W czwartkowym spotkaniu to właśnie ten zawodnik, pogrążył jeleniogórski zespół, zdobywając jedyną bramkę w wygranym meczu 1:0

XIII kolejka rozgrywek IV ligi ze względu na fakt że w sobotę wypada Święto Zmarłych, rozegrana została w czwartek 30 października. Pora( godz.14:00)jak i dzień rozgrywanych meczów zarówno dla kibiców jak i dla piłkarzy był kulą u nogi, ponieważ wszyscy musieli urywać się z pracy, z uczelni aby wziąć udział w spotkaniu.
Pomijając ten niezbyt optymistyczny fakt, spotkania doszły do skutku i było w nich sporo niespodzianek.
Największą niespodziankę sprawił zawodzący ostatnio zespół prowadzony przez Leszka Dulata – Karkonosze Jelenia Góra.

W pierwszej połowie zarówno przyjezdni jak i gospodarze mieli swoje szansę bramkowe, ale tylko piłkarze Pumy potrafili je wykorzystać
Oprócz okazji jakie miał Durlak, którego strzał zablokował obrońca Pumy, składnej akcji Wojtasa z Durlakiem , po którym ten ostatni zgubił piłkę – najlepszą okazję miał znów Durlak, jednak przeszkodził sobie z Kołodziejczakiem i w efekcie żaden z nich nie uderzył na bramkę w dogodnej sytuacji. Gospodarze nieśmiało atakowali, ale jak już się wzięli do ostrej pracy, na efekty długo nie trzeba było czekać.

Do końca pierwszej połowy, gospodarze atakowali. W ciągu pierwszych 45 minut, mieli kilka stuprocentowych okazji, lecz szczęście sprzyjało Karkonoszom, którzy szczęśliwie przegrywali tylko 0:1
Druga połowa to pogoń za rywalem Karkonoszy, którzy chcieli za wszelką cenę zdobyć bramkę. Ani dobra gra Kusiaka, ani strzały Kotarby, ani wejście na boisko Marcina Krupy nie były w stanie nic zdziałać w meczu z tabelowym słabeuszem. Karkonosze po raz kolejny przegrywają, ale tym razem w gorszym stylu niż zwykle i z jeszcze słabszym rywalem.