Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 20 stycznia
im. Fabiana, Sebastiana

Region: Akcja Zima z udziałem policji i straży leśnej

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 12:29
Autor: 112
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikami z Nadleśnictwa „Śnieżka” oraz Karkonoskiego Parku Narodowego patrolowali szlaki turystyczne oraz sprawdzali pustostany i miejsca koczowania osób na terenach leśnych. Rozmawiali też z turystami o bezpieczeństwie na szlakach górskich.

Akcja prewencyjna „zima” prowadzona jest nie tylko w mieście w trosce o osoby bezdomne, starsze, ale również na szlakach górskich.

21 listopada policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – podkom. Rafał Gula i mł.asp. Beata Sosulska –Baran oraz strażnicy Nadleśnictwa „Śnieżka” i Karkonoskiego Parku Narodowego patrolowali szlaki turystyczne.

W ramach działań edukacyjno-prewencyjnych przekazywali informacje turystom o zasadach bezpiecznego przebywania zimą w górach. Wyjaśniali osobom spotkanym na szlaku znaczenie oznakowania zamykającego odcinki zagrożone lawinami, rozmawiali z nimi na temat właściwego przygotowania do pieszych wędrówek, czyli ubiór, wyposażenie, a także środki łączności, niezbędne do powiadomienia służb ratunkowych w przypadku zagrożenia. Ponadto mundurowi sprawdzali pustostany i miejsca koczowania osób na terenach leśnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Polanie Jakuszyckiej prace idą pełną parą  

Budżet miasta uchwalony

Transport na szczepienie

Czytaj również

Przedsiębiorcy otwierają się od poniedziałku

Zapadlisko na drodze w Łomnicy

Awaria: są objazdy

Strażnicy graniczni mieli pracowity rok 2020

Przedsiębiorcy: Musieliśmy otworzyć, żeby przetrwać

To były ferie bez nudy (aktualizacja)

Zapowiadają karkonoskie veto

Kapitalna wiadomość dla turystów i miłośników kolei

Trzeba się umówić