Uchodźcy

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Powiat: Akcja sprzątania Jeziora Pilchowickiego

Wtorek, 17 maja 2022, 6:35
Autor: WAC
Fot. Starostwo Powiatowe
Z inicjatywy starosty karkonoskiego Krzysztofa Wiśniewskiego, kilka dni temu w Starostwie Powiatowym w Jeleniej Górze, odbyło się spotkanie przedstawiciela Tauron Energia z włodarzami i przedstawicielami gmin powiatu karkonoskiego w sprawie omówienia organizacji akcji sprzątania śmieci nad Jeziorem Pilchowickim.

Akcja sprzątania Jeziora Pilchowickiego rozpocznie się 22 czerwca o godz. 9.00 na parkingu przy koronie zapory pilchowickiej. Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, rękawiczki i sznurki do wiązania worków. W akcji będą uczestniczyć dziesięcioosobowe zespoły reprezentujące swoją gminę lub powiat. Za udział w przedsięwzięciu, każda jednostka samorządowa otrzyma nagrodę pieniężną, a drużyna, która uzbiera najwięcej śmieci otrzyma nagrodę specjalną.

Akcja sprzątania brzegów jeziora organizowana jest przez Tauron Ekoenergia i powiat karkonoski, przy udziale gmin: Wleń, Jeżów Sudecki, Stara Kamienica, Karpacz, Szklarska Poręba, Piechowice, Kowary, Janowice Wielkie, Podgórzyn i Mysłakowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ścieki w Kamiennej

Tak nie parkujemy!

Wypadek autokaru z pasażerami na Przełęczy Kowarskiej

Czytaj również

Wyjazd autokarem? Warto go sprawdzić!

Zawody strażackie

Memoriał Blicharskiego

Trwa festiwal minerałów

Kolejne wsparcie finansowe dla KANS

Otworzą ruch na alei Wojska Polskiego

Klasyki w Jeleniej Górze

Kolejne spotkanie krajoznawcze – w środę

Kowarskie Stragany z muzyką i zabawą