Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: 60–lecie Karkonoszy na piątkę

Sobota, 19 października 2013, 17:51
Aktualizacja: Niedziela, 20 października 2013, 18:14
Chcemy awansu i wszystko zrobimy, żeby ten awans zrobić – powiedział po wygranym 5:0 meczu z Pogonią Oleśnica, trener Artur Milewski. Przed spotkaniem uroczyście świętowano 60–lecie klubu, który miał w swojej historii wzloty i upadki, ale wszyscy zgodnie liczą, że nadchodzi nowa era dumy Karkonoszy.

Ceremonia uhonorowania władz klubu i zasłużonych dla jeleniogórskiej piłki zaproszonych gości rozpoczęła obchody 60-lecia Karkonoszy, a na boisku podopieczni Artura Milewskiego uczcili jubileusz wysokim zwycięstwem nad outsiderem ligi, Pogonią Oleśnica. Festiwal strzelecki rozpoczął już w 8. minucie Bednarczyk podcinką nad golkiperem gości. Następne trafienie było niemal kopią akcji otwierającej wynik, ale tym razem Bednarczyk zagrywał na wchodzacego Kowalskiego i napastnik Karkonoszy strzelił na 2:0. W 42. minucie identyczną metodą na pozycję sam na sam wyszedł Bednarczyk, jednak tym razem chybił i do przerwy jeleniogórzanie prowadzili rożnica dwóch goli.

Po zmianie stron piłkarze obu ekip nadal nie rozpieszczali kibiców efektowną grą, ale co najważniejsze padały bramki. W 71. minucie Kusiak zagrał do "Kowala", a ten z pierwszej piłki uderzył celnie i było już 3:0. Chwilę później najlepszy napastnik Karkonoszy przy gronkich brawach opuścił murawę, a jego koledzy z drużyny nie zaprzestali ataków na "czerwoną latarnię" IV-ligi. W 80. minucie wprowadozny chwilę wcześniej Khodzamkulov zagrał do Firleja, wychowanek Orła Wojcieszów obrócił się mając na plecach obrońcę Pogoni i uderzył na bramkę strzeżoną przez Rogalę, który miał piłkę na ręce, ale nie uchronił swojego zespołu przed stratą czwartej bramki. W 90. minucie wynik na 5:0 ustalił Szramowiat, który minął golkipera z Oleśnicy i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Kibice domagali się 6:0 na 60-lecie, ale nie wystarczyło już czasy na dobicie rywali.

Było widać, zwłaszcza na początku, że zawodnicy byli spięci, stremowani, ale trzeba umieć to wytrzymać i konsekwentnie robić swoje, i tak zrobiliśmy. Mimo wysokiego zwycięstwa nie jestem zadowolony z dzisiejszego meczu, jest wiele mankamentów, ale będziemy dalej pracować, by poprawiać grę. Już myślę o następnym meczu, Malarowski dostał czwartą kartkę, ale pozbieramy się - powiedział po meczu trener biało-niebieskich, Artur Milewski.

Karkonosze Jelenia Góra - Pogoń Oleśnica 5:0 (2:0)