Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 grudnia
im. Krystyny, Sabiny

Jelenia Góra: 5–letni Maksymilian odnaleziony

Wtorek, 19 października 2021, 10:01
Aktualizacja: 10:17
Autor: 112
Fot. Archiwum
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 32-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku od 34 do 41 lat w związku z uprowadzeniem rodzicielskim 5-letniego Maksymiliana.

18 października policjanci zostali powiadomieni o uprowadzeniu 5-letniego Maksymiliana. Około godziny 7.45 wychowawczyni jednej z placówek opiekuńczych w Jeleniej Górze odprowadzała dwójkę dzieci, w tym Maksymiliana do przedszkola przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Pod przedszkolem pojawiła się matka chłopca, która zabrała dziecko i wraz z nim odjechała. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych w tej sprawie czynności ustalili, że dziecko może przebywać w mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego. W lokalu tym zastali matkę dziecka, ojca oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat. Odnaleźli w nim również poszukiwanego chłopca. Okazało się, że dziecko ukryte było w schowku na pościel. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę prawnemu opiekunowi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jarmark Mikołajowy na Zabobrzu

Pobił i okradł matkę

Burza wokół uchwały o sytuacji na granicy

Czytaj również

Ujęto poszukiwanych

Pod pretekstem udzielenia pomocy, ukradł katalizator

Po "Trzeźwym poranku"

Za przywłaszczenie grozi kara

Ciastka dla obrońców granicy

Oddolna inicjatywa dla niepełnosprawnych

Kolizja na krzyżówce

Nowa (stara) Lewica

Mikołaj w autobusie MZK