Raport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 29 listopada
im. Błażeja, Saturnina

Jelenia Góra: 30 lat Straży Miejskiej

Sobota, 11 września 2021, 16:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (10.09) w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość nadania sztandaru dla Straży Miejskiej, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie.

Straż Miejska w Jeleniej Górze powstała 1 marca 1991 roku na mocy zarządzenia ówczesnego prezydenta - Marcina Zawiły. Były włodarz miasta wspominał jak na początku było to 2,5 etatu oraz fiat 125p na wyposażeniu, a obecnie służba zatrudnia 49 osób. W uroczystości wzięli udział niemal wszyscy prezydenci z ostatnich 30 lat - oprócz wspomnianego M. Zawiły również Zofia Czernow, Józef Kusiak i obecny Jerzy Łużniak. Nieobecny był Marek Obrębalski. Ponadto przybyli parlamentarzyści (Robert Obaz i Zofia Czernow), przedstawiciele Urzędu Miasta, spółek miejskich i innych jednostek, a także firm i organizacji, z którymi Straż Miejska przez lata współpracowała.

Obecnie mamy 7 nowoczesnych pojazdów, drona, przeszkolonych ludzi. Zatrudniamy 49 osób, w tym 37 strażników, 8 pracowników monitoringu wizyjnego oraz 4 pracowników logistycznych - mówił o zmianach na przestrzeni lat Piotr Wałczyk, komendant Straży Miejskiej.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście składali życzenia, wręczali prezenty, a także wpisywali się do pamiątkowej księgi. Był też czas na wręczenie awansów i nagród dla pracowników SM. Ponadto uroczyście nadano sztandar jeleniogórskiej formacji dbającej o porządek i bezpieczeństwo.

To taki symbol misji, którą realizujemy, czyli pomocy mieszkańcom. To dla nas honor i wyróżnienie - będziemy dumnie reprezentować miasto na uroczystościach - dodał komendant.

Po części oficjalnej na scenie wystąpił zespół Torcido z Małgorzatą Osiej-Gadziną na czele.

Ogłoszenia

Czytaj również

MPGK odśnieża

Podwyżki dla starosty i radnych

Czytelniczka: Skandaliczny abonament za wodę

Czytaj również

Trwa modernizacja wysypiska

Przebudowa drogi w Dąbrowicy

List otwarty w sprawie podwyżki abonamentu

Święto Niepodległości w Jeleniej Górze

Startuje remont alei Wojska Polskiego – będą objazdy

Podwyżki podatków lokalnych

Kolejne dzikie wysypisko w Maciejowej

Jeleniogórzanie odwiedzali cmentarze

Kto zadba o dawny cmentarz żydowski?